Як українці Стамбул підкорювали

8 листопада 2020 року вчитель фізичної культури Репинського НВК в складі обласної команди брав участь в 42 Стамбульському марафоні. Це єдиний в світі трансконтинентальний марафон, що проходить і в Європі і в Азії. Марафон має золотий статус Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (World Athletics Gold Label Road Race). Офіційна назва — N Kolay 42. Istanbul Maratonu. У марафонському забігу на 42,195 км та забігах-супутниках беруть участь близько 25 000 атлетів, а в 2020 році біля 4 000 учасників.  Траса Стамбульського марафону (N Kolay 42. Istanbul Maratonu) 2020 прокладена з європейської частини міста в азіатську, перетинає затоку Золотий Ріг (Haliç) по розвідному Галатському мосту (Galata Köprüsü), а протоку Босфор — по Мосту мучеників 15 липня (15 Temmuz Şehitler Köprüsü ) довжиною 1560 м, слід по березі Мармурового моря (Marmara Denizi). Таких марафонів в світі, в цьому році проводилося обмежена кількість із-за карантинних обмежень. Але не дивлячись на це організатори чудово справились з цим нелегким завданням. Як розказує вчитель стартова зона була підготовлена з урахуванням усіх обмежень:

  • відмінили усі забіги окрім марафону, кількість учасників була лімітована — до 4тис.
  • увійти могли тільки учасники зі спеціальними кодами (щоб потім їх віднайти, якщо хтось захворів)
  • обов’язкова наявність маски
  • маршрут змінено, щоб у стартовій зоні учасники могли розпорошитися на безпечній відстані один від одного. То ж ми бігли не з Азії в Європу, а з Європи в Азію та повертались в Європу.
  • усі волонтери у масок
  • стартовий коридор з позначками на відстані ~1.5м одна від одної. На цих позначках стояли учасники і потроху просувались до стартової арки
  • не одночасний старт учасників. Учасники стартували з різницею в кілька секунд – тим самим не створювались скупчення на старті.

Погода на час старту сприяла хорошому бігу і наш учасник показав хороший результат пробігши 42.2 км. за 3 год. 39 хв., що для його віку досить не погано. Крім наших учасників участь в марафоні приймали учасники з інших міст України, які достойно представили нашу країну на цьому марафоні. В загальному рахунку  Микола Кость прибіг 268 з усіх учасників марафону.

Оцінка
( 1 оценка, среднее 5 из 5 )
Поділись з однокласниками!
РЕПИНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ