Рекомендації педагогам, батькам, учням по захисту від вірусної інфекції!

Вірус SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 (коронавірус) відноситься до групи респіраторних вірусів та відповідно уci заходи профілактики його поширення є аналогічними заходам попередження поширення гострих респіраторних вірусних захворювань, в т. ч. грипу. Оскільки коронавірус, це новий вірус, у населення практично немає імунітету до нього. Це сприяє швидкому поширенню вірусу від людини до людини по всьому світу. Ефективна вакцина проти коронавірусу ще не розроблена.

Нефармацевтичні засоби захисту (НЗЗ) – це заходи направлені на попередження поширення респіраторних захворювань за допомогою немедикаментозних засобів. НЗЗ можуть допомогти людям захистити себе та інших від зараження i поширення респіраторних захворювань. НЗЗ особливо важливі під час спалахів захворювань.
І. Рекомендації педагогам

Коли діти перебувають близько один до одного, iснує підвищений ризик того, що вони передадуть одна одній респіраторні захворювання. Ризик особливо високий серед дітей молодшого віку, які можуть ділитися іграшками, які могли бути у них в руках або в роті. Діти також частіше, ніж дорослі хворіють на респіраторні захворювання та з більшою ймовірністю поширюють його серед інших, в тому числі серед своїх сімей.

Що можна зробити особисто: Залишайтеся вдома, якщо ви захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря). Прикривайте рот під час кашлю чи чхання зігнутим ліктем, або краще одноразовою серветкою. Часто мийте руки з милом.

Що кожен може зробити, щоб зберегти навколишнє середовище без мікроорганізмів: очищувати поверхні до яких часто доторкаються, наприклад дверні ручки, іграшки, парти, клавіатури компютерних пристроїв тощо.

Навчайте учнів профілактиці гострих респіраторних захворювань: за допомогою класних занять, зустрічей із шкільною медсестрою, веб-сайтів.
Навчайте батьків, учнів профілактичним заходам, таким як перебування вдома під час хвороби (у paзі легкої форми), прикривання рота під час кашлю чи чхання зігнутим ліктем, або краще одноразовою серветкою. Часто мити руки з милом. Повідомте батькам про правила відвідуваності.

Забезпечте себе витратними матеріалами для проведення особистої гігієни, включаючи серветки, мило iз дозатором та спиртовмісний дезінфікуючий засіб для рук.
Повідомляйте своєчасно адміністрацію закладу про значне збільшення кількості відсутніх учнів через респіраторні захворювання.

Визначте способи продовження навчання учнів, якщо школа буде закритою протягом тривалого періоду часу (наприклад, плани ypoків на дому, електронна пошта).
ІІ. Рекомендації для батьків

Ось кілька важливих порад щоб захистити себе i інших від зараження респіраторними вірусами:

 1. Тримати дітей вдома, якщо вони захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря). Чому це важливо? Дітям потрібен відпочинок, щоб одужати. Без достатнього відпочинку вашій дитині може знадобитися більше часу, щоб відчути себе краще. Людям з ослабленою імунною системою часто потрібно ще більше часу, щоб відновитися.
 2. Тримати хворих i здорових дітей окремо. Уникайте контакту iз особами з проявами респіраторного захворювання, тримайтеся на відстані не менше 1-2 м від хворих людей. Чому це важливо? Краплі що містять вipyc грипу, можуть переміщатися не менше ніж на 1-2 м, тому залишаючись на такій відстані від хворих людей, можна знизити ймовірність того, що ваша дитина захворіє.
 3. Навчіть своїх дітей завжди прикривати рот серветкою під час кашлю i чхання. Попросіть їх викинути використану серветку i негайно вимити руки. Чому це важливо? Прикривання носа i рота під час кашлю i чхання серветкою допомагає запобігги поширенню вірусу грипу через повітря.
 4. Навчіть дітей правильно мити руки. Руки треба мити ретельно i часто з милом i водою. Якщо мило i вода недоступні дайте їм дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60% для очищення рук. Навчіть їх, як важливо мити руки, перш ніж торкатися ними очей, носа або рота. Чому це важливо? Миття рук знижує кількість респіраторних вipyciв, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся руками інших людей або торкаєтеся поверхонь i предметів, таких як столи i дверні ручки.
 5. Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся.Taкі як іграшки, столи, дверні ручки, поручні, клавіатура комп’ютера, телефони, іграшки тощо. Мило і вода дозволяють ефективно очистити поверхні. Можна також використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів на етикетці продукту. Чому це важливо? Точний термін виживання коронавірусу SARS-CoV-2 на cьогодні не відомий, проте очищення поверхонь i об’єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вipyciв, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.
 6. Будьте в курсі епідемічної ситуації iз респіраторних захворювань, використовуючи офіційні джерела: сайт ВООЗ та сайт ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Рекомендації учням

Ось кілька важливих кроків для захисту себе i iнших від зараження i поширення респіраторних захворювань (це стосуеться лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря):

 • Якщо ви захворіли, то в школу не йдіть. Вдома тримайтеся подалі від рідних (на відстані не менше 2 м) або одягайте одноразову медичну маску.
 • Багато відпочивайте. Пийте багато рідини (чай, мінеральна негазована вода).
 • Зупинити поширення вірусів можливо, якщо виконувати кашльовий етикет:
 • При кашлі або чханні прикривайте ніс i рот одноразовою серветкою. Викиньте використані серветки, а потім вимийте руки.
 • Якщо немає можливості вимити руки, обробіть ix спиртовмісним антисептиком.
 • Рекомендовано носити одноразову маску для обличчя під час захворювання, щоб знизити ризик поширення хвороби.

Мийте руки:

 • Ретельно i часто мийте руки з милом i теплою водою.
 • Якщо мило i тепла вода недоступні використовуйте спиртовмісний антисептик для рук з вмістом спирту не менше 60%.
 • Не торкайтеся до своїх очей, носа або рота брудними руками. Миття рук знижуе кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь таких як клавіатура, мобільний телефон, пульт дистанційного керування телевізора, столи i дверні ручки.
 • Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся:
 • Клавіатури, пульт телевізора, мобільний телефон, столи та дверні ручки слід чистити часто i ретельно.
 • Очищення поверхонь i об’єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до вашихочей, носа або рота. Ви також можете використовувати спиртові та хлоровмісні засоби. Завжди дотримуйтесь iнструкції з використання дезінфікуючих засобів на етикетці продукту.
Оцінка
( Пока оценок нет )
Поділись з однокласниками!
РЕПИНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ